Kilka słów o tym czym jest HOME STAGING

Jeśli sprzedajemy samochód: Chcemy żeby wyglądał atrakcyjnie: myjemy go, nabłyszczamy, opróżniamy popielniczkę, usuwamy czekoladę z tapicerki, kompletujemy wszystkie dokumenty a na koniec wieszamy choinkę zapachową i robimy zdjęcia w słoneczny dzień na tle lasu.

podobnie powinniśmy postąpić z nieruchomością

HOME STAGING polega na przygotowaniu nieruchomości do sprzedaży bądź do wynajmu. Celem takiego przygotowania jest zainteresowanie jak największej liczby oglądających nieruchomość, a przez to przyspieszenie sprzedaży lub wynajmu za możliwie najwyższą cenę. Techniki home stagingu opierają się na: sztuce aranżacji wnętrz  i fotografii oraz psychologii zachowań konsumenckich. Ich zastosowanie zmienia charakter nieruchomości z indywidualnego „do mieszkania” na neutralne „do sprzedania”. Nieruchomość przygotowana do sprzedaży (wynajmu) staje się produktem atrakcyjnym dla nabywców. Badania na rynku amerykańskim wskazują skuteczność w skróceniu czasu sprzedaży (przeciętnie o 40%) a także w zwiększeniu realnej wartości nieruchomości (z badań Barbary Schwarz, światowej pionierki home stagingu po jego zastosowaniu oferowana cena zakupu rośnie przeciętnie o 10%).

Home Staging jest potrzebny szczególnie:

  • W nieruchomościach w których nie ma żadnego zainteresowania ofertą. Może to oznaczać kiepską aranżację + słabe zdjęcia
  • W nieruchomościach z wieloma potencjalnymi kupującymi gdzie żaden nie decyduje się na zakup. Oznacza to, że zachęciła ich oferta i dobra cena, jednak zniechęca sama nieruchomość.
  • Osobom które nie mają czasu żeby zająć się przygotowaniami.
  • Pośrednikom nieruchomości którym zależy na jak najszybszej finalizacji transakcji.